Як вибрати дерев'яне ліжко?

Ліжко є предметом меблів, з яким протягом життя ми маємо найбільший контакт. Під час сну ми проводимо на ньому приблизно одну третину нашого життя. Оскільки ліжко настільки важливе, то варто витратити трохи часу на його вибір. Адже правильно обране ліжко - це запорука Вашого міцного здоров'я, життєвої енергії та гарного настрою.

Чому варто вибрати саме дерев'яне ліжко?

Дерев'яні ліжка мають безліч переваг. По-перше, матеріал на сто відсотків натуральний і екологічно чистий. По-друге, ліжка з дерева відрізняються своєю високою міцністю і тривалим терміном експлуатації. А також натуральне дерево володіє своєю енергетикою, яка позитивно впливає на організм людини.

Основні характеристики.

При купівлі ліжка, потрібно звернути увагу на його технічні характеристики і подивитися, яке навантаження воно витримує. Для цього варто враховувати Вашу вагу, і не забудьте врахувати вагу матраца. Так само завжди потрібно зауважити практичність. Не залежно від розмірів приміщення, зручно, якщо в ліжку є знизу ніша або ж висувні шухляди, куди можна складати постільну білизну.

Матеріал.

Для виготовлення меблів, в тому числі і ліжок, використовується декілька видів деревини. У нашому кліматі це, як правило, вільха, бук, ясен і дуб. Кожен з цих видів деревини мають свої властивості. Деревина вільхи є більш м'якою, тому ліжка з вільхи витримують менше навантаження і ціна на них приємна. Деревина бука, ясена та дуба набагато твердіше, ліжка з цих порід відрізняються своєю витривалістю до важких навантажень. Відповідно і ціна на них вище.

Основа ліжка.

Найпопулярнішою і часто вживаною є основа з ламелями. Ламелі - це дерев'яні рейки, на які безпосередньо кладеться матрац, і підсилюють його ортопедичний ефект. Виробляються ламелі найчастіше з бука або берези. Стандартна відстань між ламелями 4-5 см. Але якщо у вас дуже важкий матрац, то рекомендуємо вибрати посилену основу з відстаню між ламелями 2,5 см. Так само багато виробників надають Вам вибір: дерев'яну або металеву основу. Дерев'яна основа трохи дешевше металевої, але металева основа міцніша  і надійніша.

Габаритні розміри.

При виборі ліжка необхідно враховувати наступні пункти: якого розміру Вам потрібна ліжко, кількість спальних місць і скільки місця в кімнаті призначене для ліжка. Підбираючи ліжко в спальню, варто вибирати ліжко з максимально широким місцем для сну, залишаючи досить місця для комфортних проходів в кімнаті.

А також будьте уважні, розміри ліжка вказуються за розмірами спального місця для спрощення вибору потрібного матраца. Загальний розмір ліжка буде на 5-12 см більше з кожного боку зазначеного розміру ліжка. Тому обов'язково дізнавайтеся у виробника точні цифри.

Який колір краще вибрати?

На сьогоднішній день колірна палітра дуже різноманітна. При цьому не рекомендуємо використовувати контрастні і яскраві кольори, так як спальня - це місце відпочинку. Найпопулярніші дерев'яні ліжка покриті просто лаком, який підкреслює натуральний колір і текстуру дерева. Але за бажанні можна повністю все перефарбувати. Це залежить від дизайну інтер'єру і Ваших побажань.

Дотримуючись цих простих пунктів, Ви з легкістю оберете якісне ліжко!